Wiedza

W ramach kampanii społecznej „Szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę” oraz w serwisie MukoSzkola.pl przybliżamy tematykę mukowiscydozy, problemów uczniów chorujących na tę chorobę. Większość głównych zagadnień znajdziesz w naszym serwisie na stronie głównej w sekcji „Artykuły”. Pozycje książkowe znajdziesz w artykule: Literatura pomocnicza dla nauczycieli dzieci przewlekle chorych.

Gdzie jeszcze można przeczytać i uzupełnić wiedzę o mukowiscydozie?

Oddech Życia – najaktywniejszy i największy newsowy portal poświęcony tematyce mukowiscydozy w Polsce. W portalu materiały na temat najnowszych osiągnięć nauki i medycyny, eksperymentalnych terapii i badań klinicznych z całego świata. Informacje o wydarzeniach kulturalnych, społecznych związanych z mukowiscydozą. W dziale ABC mukowiscydozy sporo dodatkowych informacji o chorobie. Portal prowadzi też dział poświęcony pomocy społecznej (z dużą bazą poradników i gotowych wzorów zaświadczeń i druków).

Uzupełnieniem portalu fanpage na Facebooku: Oddech Życia – mukowiscydoza.

 

 

Muko.Edu.pl – praktyczny, internetowy poradnik dla osób dotkniętych mukowiscydozą – chorych i ich opiekunów, rodziców. Redaktorzy serwisu w prosty, przejrzysty sposób wyjaśniają różne zjawiska, sprawy i problemy związane z przebiegiem mukowiscydozy.