Niczym wiatraczki poruszane na wietrze, wprawiamy w ruch nową akcję!

single-image

,,Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci” – to organizowane po raz pierwszy w Polsce święto, mające na celu kreowanie postaw zrozumienia i szacunku oraz solidarności wobec dzieci chorych na mukowiscydozę.

Do akcji mogą włączyć się wszyscy: dzieci, dorośli, ale także szkoły, przedszkola i świetlice. Wystarczy wykonać, samemu lub w grupie, wiatraczek z papieru i przesłać zdjęcie na adres mailowy: [email protected] lub opublikować w mediach społecznościowych z hastagami  #mukowiscydoza  #dzieńwiatraczka.

Dlaczego właśnie wiatraczek? Dlatego, że kojarzy się z wiatrem, podmuchem, oddechem – czyli tym, czego często brakuje chorym…

Dzieci chore na mukowiscydozę niejednokrotnie doświadczają odrzucenia i braku akceptacji. Mała wiedza społeczeństwa na temat tej choroby jest przyczyną wielu krzywdzących sądów wobec cierpiących na nią osób. Ściśle korelująca z kampanią ,,Szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę” akcja ,,Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci”, angażując zarówno najmłodszych, jak i dorosłych, służy zmianie sposobu postrzegania dzieci chorych na mukowiscydozę, szerzeniu rzetelnych informacji na temat samej choroby i niwelowaniu trudności oraz przeszkód, jakie napotykają na swej drodze chore dzieci.

Czas poświęcony na wykonywanie tej papierowej ozdoby może stać się wspaniałą okazją, by porozmawiać o chorobie, wyjaśnić, z czym zmagają się chore dzieci i uzmysłowić, że są takimi samymi, potrzebującymi ciepła i miłości osobami. Poprzez zabawę również można podnosić świadomość na temat mukowiscydozy!

 

Więcej informacji o akcji na stronie internetowej dzienwiatraczka.pl

Aleksandra Folga, nauczycielka, mama dziecka chorego na mukowiscydozę

 

plakat wiatraczków z okazji Dnia Wiatraczka dla słonych dzieci z mukowiscydozą

Wybrane dla Ciebie
Czytaj dalej